Poznati proizvođač sportske opreme zvanično pokazao dresove za LLWS 2024

Poznati proizvođač sportske opreme zvanično pokazao dresove za LLWS 2024

Jedan od najpoznatijih proizvođača sportske opreme, nemački „adidas“ od 2019. godine zvanično oprema sve završne turnire Little League. Ugovor je sklopljen do 2027. godine.

U petak 21. juna zvanično su prikazane sve uniforme za završne tunire u 2024. godini. Radi se o svim bejzbol i softbol takmičenjima Little League Baseball®, Intermediate (50/70) Baseball, Junior League Baseball i Senior League Baseball .

Inspiracija za izgled dresova sa “prugicama” došla je povratkom u prošlost, tačnije 1974. godine kada su se nosili dresovi na “pruge”, a ove godine će biti 50 godina od tog događaja.

Najzanimljiviji turnir za sve je Little League Baseball World Series koji se igra za decu starosti do 12 godina I svaka utakmica biće prenošena na jednom od najvećih sportskih kanala, ESPN.

Na finalnom turniru u Williamsportu, država Pensilvanija igraće čak 20 ekipa. Deset ekipa dolazi iz SAD, dok ostalih deset dolazi iz ostatka sveta.

POGLEDAJTE DRESOVE:

Fotos: Little League

Related Articles